Forum o marce New Holland

Forum o marce New Holland


#1 2010-12-04 20:49:59

mindel24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-04
Posty: 5

tl 100 problemowy ciagnik!!!!!!!

mam pytanko jako nowy nas forum lecz starego wuzytkowaniu nh tl100.dotyczy silnika dzis zdech poraz drugi wiem co jest zaciety wtryskiwacz cignik niekopci podczas krecenia  temp -4 stopnie.pierwszy raz wykrecil taki nume przy -23 stponi w pierszym przypadku paliwo na tsacji zakupione wbeczce bylo wadliwe atym razem ok.mieliscie juz takie przeboje.

Offline

 

#2 2010-12-05 12:00:14

 Matiboos

Doświadczony

10112381
Skąd: Okolice Siedlec
Zarejestrowany: 2008-11-26
Posty: 310
Maszyna New Holland: TD85D, TM120, T6070

Re: tl 100 problemowy ciagnik!!!!!!!

Ja w TD85D w tym tygodniu  w czasie mrozu mi zgasł. Odpaliłem go po przepompowaniu i po chwili znów. Cztery dni przy nim majsterkowałem. Założyłem grzałkę płynu chłodniczego, zmieniłem filtry i pompka paliwowa mi siadła. To pojechałem i kupiłem nową. Po jej zainstalowaniu nic się nie zmieniło. Wkurzyłem się wziąłem palnik podgrzałem misę olejową, filtry, przewody paliwowe i zapalił. A już myślałem że coś z silnikiem więc radzę Ci zrób tak jak ja w swoim TD.

Offline

 

#3 2010-12-05 15:30:13

mindel24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-04
Posty: 5

Re: tl 100 problemowy ciagnik!!!!!!!

to nic nestety mu niepomorze poniewarz ja mam tl 100 2001 r od samego poczotku sa znim problemy tj przemielona przednia zwolnica koszt naprawy 3000zl lozyka po roku siadły wtej samej zwolnicy oraz wiele innych nawet 4 biegu synchronizator podczas przełaczania na 4 bieg musze dwa razy wysprzeglac.  aco do silnika jezeli macie uklad  boscha pompa wtrykowa wirowa to ona podczas odpowietrzania po wymanie filtrow sama sie zalewa az po wtryski!!!!!! tj jak mi pierwszy raz zgasl to wszystko bylo probowane  aholowanie jego 1,5km na lodzie isniegu byl koszmarem 3 tyg ciagnik stal 1400 zl koszt zabawy akosztowaloby  400 wymiana wszytkich koncowek wtryskiwaczy.przyczyna takiego kosztu byl pewien serwis ktory zamiast dac nowe koncowki zregenerowal je  no ispapral praconik jedna przyjaral i wtrysk jeden na iglicy byl otwarty cla kompresja wtedy idzie ztloka do ukladu paliwowego -wtedy ciagnik nawet dyma niepusci. itak jest itym razem naszczescie zdech 10m od podwurza i stoi i czeka az  wymontuje tryski trwa to ok 7h .tylko jaka jest przyczyna filtr przepuscil jakies syfy??? paliwo mam w innych 5 dieslach takie same ze srodkiem k2 przeciwko wytracaniu sie parafinie-innym gratom nic neiejest aten czuly jak baba w ciazy.nowe koncowki byly załozone wloskie pirata -firmy dosc drogie! ajezeli dotyczy pompy  to pompa byla tez rozkrecana dwukrotnie tylko przy drugim razie bylem osobiscie przy rozkrecaniu co sie okozalo w pompie po pierwszym serwise wychwalanym przez ludzi byla farba w pompie to myslalem ze szlak mnie weznie 800zl zanic.zeby nikt niepisal ze wsyfie skladane to odpadaja takie sugestie dotyczace zaciecia sie jakies koncowki

Offline

 

#4 2010-12-05 15:37:07

mindel24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-04
Posty: 5

Re: tl 100 problemowy ciagnik!!!!!!!

matibos  co do pompki paliwowej to widac kiedy niepomuje umnie jak pompuje to powietrze idzie wezykiem od przelewu wtryskiwczy bobiera sobie zjakiegos tloka powterze przez wtrysk

Offline

 

#5 2010-12-05 16:35:06

 Matiboos

Doświadczony

10112381
Skąd: Okolice Siedlec
Zarejestrowany: 2008-11-26
Posty: 310
Maszyna New Holland: TD85D, TM120, T6070

Re: tl 100 problemowy ciagnik!!!!!!!

pompka u mnie siadła w czasie odpowietrzania.  Wcześniej już raz ją sam robiłem 3000 godzin przechodziła po mojej naprawie. bo tam taka gumka za bardzo odstawała wziąłem ją  drucikiem przymocowałem i chodziła tyle czasu. A teraz ta gumka się wyrobiła i nie dało się nic zrobić.

Offline

 

#6 2010-12-12 13:10:57

mindel24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-04
Posty: 5

Re: tl 100 problemowy ciagnik!!!!!!!

cignik po sprawdzeniu wtyskow wymianie pompki wspomagajacej oraz drogich i czarnych wzmacianych wezy olejoodporych - odpalil stare orginalne przewody stwardialy rok temu wumienilem wszystkie na nowe niesety tez sie twarde  zrobily njalepsze sa  czarne do 10 lub jak mam teraz do 28 bar zbedne ale takie mieli nawet opasek niepotzreba zakladac.plastikowe co maja to sa g.....e.

Offline

 
Forum o Bydle Mlecznym i Mięsnym

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Galeria Flat Rooftop Pool Witgdl