Forum o marce New Holland

Forum o marce New Holland

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-10-30 19:12:27

New holland lb11521

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 1

Problem z koparko-ładowarka

Witam
Mam problem z z koparko - ładowarką model lb115b.Problem tkwi w skręcie tylnego mostu.Kiedy załączę aby skręcał tylny i przedni lub tylko tylni pojawia się migająca kontrolka a skręt nie działa.proszę o szybkie odpowiedzi za pomoc z góry dzięki

Offline

 

#2 2010-11-18 21:55:56

NH service

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 3

Re: Problem z koparko-ładowarka

Zobacz czujniki przy siłownikach - na koncu tłoczyska jest taka jakby  podkładka która mija sie z czujnikiem, przerwa pomiedzy czujnikiem ma byc około 2mm, zobacz czy jak mija sie podkładka z czujnikiem to swieci sie dioda na czujnikiu, ma sie zapalac jak podkładka bedzie naprzeciw czujnikia, moze wystarczy wyregulowac odległosc pomiedzy czujnikiem a podkładką, jezeli tu wszyttko bedzie ok to jest jeszcze jednostka sterujaca pod licznikiemi, a na koncu zblocze sterujace przepływem oleju które jest przykrecone do tylnej ramy koło osi tylnej
pozdr.

Offline

 

#3 2010-12-24 12:57:21

BL110B Dawid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 6

Re: Problem z koparko-ładowarka

Witam. Posiadam koparko-ładowarkę NH LB110B i niestety mam problem. A mianowicie odstawiłem maszynę wieczorem,po pracy-opuściłem łyżkę,postawiłem podpory, a następnego dnia nie mogłem podnieść właśnie owych podpór stabilizujących. Nie ma żadnych wycieków,bezpieczniki są w porządku,co mogło się stać i ewentualnie jak usunąć chwilowo,choćby tą usterkę,ponieważ nie mogę w ogóle jej ruszyć z miejsca. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Offline

 

#4 2010-12-24 12:58:27

BL110B Dawid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 6

Re: Problem z koparko-ładowarka

BL110B Dawid napisał:

Witam. Posiadam koparko-ładowarkę NH LB110B i niestety mam problem. A mianowicie odstawiłem maszynę wieczorem,po pracy-opuściłem łyżkę,postawiłem podpory, a następnego dnia nie mogłem podnieść właśnie owych podpór stabilizujących. Nie ma żadnych wycieków,bezpieczniki są w porządku,co mogło się stać i ewentualnie jak usunąć chwilowo,choćby tą usterkę,ponieważ nie mogę w ogóle jej ruszyć z miejsca. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Wszystko zgodnie z DTR.

Offline

 

#5 2010-12-24 22:10:08

NH service

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 3

Re: Problem z koparko-ładowarka

Pierwsze podstawowe pytanie to czy masz ta koparke na joystick-ach czy nie. podejzewam ze nie to bezpieczniki nic tu nie maja do rzeczy. podnoszenie stabilizatorów odbywa sie mechanicznie przez przesterowanie rozdzielacza za pomca dzwigni, i nie ma opcjii zeby nie podniosło, jaki są objawy przy próbie podniesienia? czy słychac pompe ze wyje? czy silnik ma obiazenie? i czy tylne ramie działa czy nie bo tylne ranie i przesów tylnego ramienia i podnoszenie stabilizatorów jest na tym samym rozdzielaczu który jest umieszczony z tyłu maszyny pod gorna prowadnicą na której przesuwa sie tylne ramie jest koloru niebieskiego, rozdzielacz składa sie z plastrów, kazdy plaster odpowiada za jedna funkcje, funkcje podnoszenia stabilizatorów powinny byc z lewej strony rozdzielacza 2 i 3 plaster. pomiedzy kabina a rama patrzac z tyłu jest plastikowa osłona przykrecana na sróbki i dwa kołki plastikowe zdemontuj ja i bedziesz miał dostep do rozdzielacza od góry zobaczysz czy jak ruszasz dzwignia to czy sie przesówa sówak rozdzielacza, bo jezeli było by to uszkodzenie hydrauliczne to nie powinno nic działac ani stabilizatory ani tylne ramie, potrzebuje wiecej info na jakie sa obiawy i co sie dzieje zeby bardzxiej sprecyzowac usterke.

Offline

 

#6 2010-12-25 02:01:09

BL110B Dawid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 6

Re: Problem z koparko-ładowarka

Koparka jest na joystick-ach,sterowanie podporami ma na lewym joyu(małe dźwigienki) siedząc w kierunku osprzętu koparkowego. Zgadza się,razem z podporami,nie działa teleskop na wysięgniku. Wciskając dźwigienki sterujące podporami,oraz przycisk sterujący wysięgnikiem,nic się nie dzieje,silnik nie ma żadnych obciążeń,pompa też jest cicho,nie wydaje żadnych dźwięków. Przypomnę jeszcze,że dzień przed tym jak to się stało,nie było to wcześniej mocno używane czy też przeciążane. Po prostu postawiłem i na drugi dzień nie działało...Na co mam zwrócić szczególną uwagę,albo czego mogę się spodziewać po takim zachowaniu. Na co mam zwrócić uwagę przy tym rozdzielaczu i czy można to naprawić metodą "domową",czy to coś poważniejszego,gdzie będzie trzeba wezwać serwis?? Dzięki za dotychczasowe info:)

Offline

 

#7 2010-12-25 20:27:56

NH service

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 3

Re: Problem z koparko-ładowarka

koparka na joyu jest dosc mocno rozbudowana i zkomplikowana hydraulicznie i elektrycznie, nie posidam duzego doswiadczenia na ten temat, pomoge na tyle ile bede potrafił, w koparce bez joya rozdielacz jest przesterowywany mechanicznie a tu jest przestrerowywany olejem, podpory i teleskop sa na osobnym systemie sterowania i jest to sterowane elektrycznie za pomoca cewki elektrycznej, naciskajac dzwigienke podnoszenia podpory idzie napiecie do cewki elektromagnetycznej w ten sposób przesterowujesz czwke i ilej płynie do rozdzielacza przesstrowujac sówak i podpora sie podnosi, tak samo jest z druga podpora i z teleskopem te trzy funkcje działaja w ten sposób, moim zdaniem padła elektryka, nie idzie napiecie na cewki bo nie wierze w to ze spaliły sie w tym samym czasie  wszystkie cewki spaliła by sie jedna i nie działała by jedna funkcja, blok sterujacy rozdzielaczem znajdziesz pod podłogą, siedzac w kierunku tylnego ramienia zdemontuj gumowy chodnik pomiedzy joyami i bedziesz miał bloksterujacy  z cewkami koloru srebrnego i rozdzielacz hydrauliczny, trzeba bedzie sprawdzic czy dochodzi prad do tych cewek, bedzie 6 okragłych cewek na jedna funkcje przypadaja dwie cewki umocowane naprzeciw siebie beda tez czarne kwadratowe ale one nas nie interesują,dla mnie to uszkodzenie elektryczne brak pradu aby przesterowac cewki trzeba szukac w instalacjii, jest moduł sterujacy i przekaznik odpowiedzialny za sterowanie, przekaznik znajduje sie z tyłu maszyny ( moze styki tylko zasniedziały albo sie spalił) przekaznik jest zamocowany koło głosniczka na zewnatrz maszyny który wydaje dzwiek podczas cofania maszyma, sprawdz ten przekaznik,
podaj mi email to ci przesle matreiały na ten temat, to nie bedzie dtr tylko instrukcja naprawy bardzo pomocna  tylko ze w j.angielskim, nie znam angielskiego w 100% i sobie z nia radze jest duzo zdjec i opisów.

Offline

 

#8 2010-12-25 23:29:16

BL110B Dawid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 6

Re: Problem z koparko-ładowarka

Dzięki kolego,na prawdę dużo mi pomogłeś. W poniedziałek przejrzę sobie to od A do Z,na spokojnie. Podaję maila: dawidm141@wp.pl

Wesołych Świąt życzę,a bynajmniej tyle co z nich zostało:)

Myślę że w przyszłości,mogę na Ciebie liczyć:) Pozdrawiam.

Offline

 

#9 2010-12-27 17:27:29

BL110B Dawid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 6

Re: Problem z koparko-ładowarka

Witam wszystkich. Chciałbym podziękować "NH service" za pomoc,która okazała się niezbędna w usunięciu problemu opisanego wyżej. Podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i nie ukrywam,że wszystko działa bezbłędnie,wszystkie usterki usunięte i to jak za dotknięciem magicznej różdżki. Dzięki i pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#10 2011-09-21 22:55:54

BL110B Dawid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 6

Re: Problem z koparko-ładowarka

Witam zainteresowanych,a szczególnie "NH service",ponieważ ostatnio bardzo mi pomógł:) Dzisiaj w moim LB110B(jak wyżej) pojawiła się usterka tego typu,że trochę pomału działa powrót,tzn.:pomału "zwija" powrót na osprzęcie koparkowym(widzę różnicę jak działało niedawno,a jak działa teraz),dużo szybciej robię od siebie niż pod siebie. Jaka może być przyczyna?? Olej w porządku,filtr nowy,co może być przyczyną. Dzięki z góry za info i pozdrawiam.

Offline

 
Forum o Bydle Mlecznym i Mięsnym

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Beach Story ehotelsreviews.com